ניתן לחפש לפי שם התרופה באנגלית / עברית, או לפי חומר פעיל
(מינימום 3 אותיות)

Loading...

נורדיטרופין 15 מ"ג

NORDITROPIN 15 MG

פרטים כלליים

שם

Name

נורדיטרופין 15 מ"ג

NORDITROPIN 15 MG

יצרן

NOVO NORDISK A/S, DENMARK

בעל רישום

NOVO NORDISK LTD., ISRAEL

שימוש

צורת מינון

Dosage Form

תמיסה להזרקה

SOLUTION FOR INJECTION

דרך מתן

Usage Form

תת-עורי

S.C

תמונה חסרה

מחירים לצרכן

תאור אריזה

NORDITROPIN SIMPLEX 15MG

כמות

0

מחיר לצרכן כולל מע"מ

₪$1,472.66

חומר פעיל

חומר פעיל

כמות

SOMATROPIN

10 MG / 1 ML

תרופות אחרות בעלות אותם מרכיבים

עדכון רישום

סוג עדכון

תאריך עדכון

התוויה מאושרת

Children: * Short stature due to inadequate or failed secretion of pituitary growth hormone or Turner`s syndrome. * Short stature in children with renal insufficiency. * Growth disturbance (current height SDS < - 2.5 and parental adjusted height SDS < - 1) in short children born small for gestational age (SGA) with a birth weight and/or length below - 2 SD who failed to show catch-up growth (HV SDS < during the last year) by 4 years of age or later.* Children with short stature associated with Noonan syndrome.Adults: Treatment of adults with Hypothalamic-pituitary disease resulting from organic disease or pituitary tumors treated medically surgically or radiotherapy or patients with childhood onset of G.H. deficiency.

בסל הבריאות

כן, לפרטים נוספים .

מספר רישום

118-73-29920-00

תנאי ניפוק

תרופה במרשם

מגבלות

תרופה מוגבלת לרישום ע'י רופא מומחה או הגבלה אחרת

התוויה תאריך הכללה תחום קליני Class Effect מצב המחלה
) חסר בהורמון גדילה במבוגרים הנובע מחסר בהורמון גדילה שהחל בילדות או מחסר נרכש על רקע פתולוגיה בהיפותלמוס או בהיפופיזה, כאשר ישנו חסר של לפחות שני צירים הורמונליים נוספים.
הפרעת גדילה (גובה נמוך מ-2.5 סטיות תקן) בילדים שנולדו נמוכים לגילם (SGA - Short for Gestational Age) ולא השלימו גדילה עד גיל 4 שני
קומה נמוכה עם אי ספיקה כליתית.
קומה נמוכה על רקע של תסמונת טרנר;
קומה נמוכה על רקע של כשל בהפרשה או הפרשה לא מתאימה של הורמון גדילה היפופיזרי;

מסגרת הכללה בסל

1. התרופה האמורה תינתן לטיפול במקרים האלה: (א) קומה נמוכה על רקע של כשל בהפרשה או הפרשה לא מתאימה של הורמון גדילה היפופיזרי; (ב) קומה נמוכה על רקע של תסמונת טרנר; (ג) קומה נמוכה עם אי ספיקה כליתית. (ד) הפרעת גדילה (גובה נמוך מ-2.5 סטיות תקן) בילדים שנולדו נמוכים לגילם (SGA - Short for Gestational Age) ולא השלימו גדילה עד גיל 4 שנים. הגדרה - ילד מוגדר כקטן למשך ההריון כאשר בלידתו הוא מתחת לאחוזון 3 או מתחת למינוס שתי סטיות תקן במשקל או גובה. תנאי מקדים - אין לאשר טיפול בהורמון גדילה לפני שנשללו סיבות אורגניות להפרעה בעליה במשקל או גובה ונשללה הפרעה הורמונלית (כולל תת פעילות של בלוטת התריס וחוסר בהורמון גדילה). תנאי ההתוויה: א. משקל לידה או אורך לידה מתחת ל-2- SD למשך ההריון. ב. גיל תחילת טיפול מעל 4 שנים. גבול הגיל העליון לתחילת טיפול - 8 שנים בבנות ו-9 שנים בבנים. הועדה תשקול אישור התחלת טיפול גם בילדים , מעבר לגילאים האמורים, אשר לא התחילו תהליך של "התבגרות". ג. גובה קטן בסטיית תקן אחת מתחת לגובה המשוקלל של ההורים (ממוצע גובה ההורים ב-SDS). ד. גובה מתחת ל-2.5 סטיות תקן מותאם לגיל ולמין.ה. חוסר האצה בקצב הגדילה בשנה האחרונה (חוסר catch up growth) כך שהילד נשאר בגובהו מתחת ל-2.5 סטיות תקן מותאם לגיל ולמין. אי מתן טיפול: לא יכללו בהתוויות: 1. ילדים שיש להם מחלות כלליות או תסמונות (למעט תסמונת רסל-סילבר) או טיפולים הגורמים להפרעה בגדילה. 2. ילדים שגדילתם היתה בתחילה כמצופה וירידה בקצב הגדילה התרחשה בגיל מאוחר יותר. תנאים להפסקת טיפול: 1. חוסר תגובה לטיפול - קצב גדילה של פחות מ-2 ס"מ לשנה. 2. גיל עצמות בבנות 14 שנה ו-16 שנה בבנים. ב. התרופה תינתן בהתאם לאישור ועדת ההיגוי לטיפול בהורמון גדילה של משרד הבריאות. (ה) קומה נמוכה (short stature) על רקע של תסמונת נונן (Noonan)(ו) חסר בהורמון גדילה במבוגרים הנובע מחסר בהורמון גדילה שהחל בילדות או מחסר נרכש על רקע פתולוגיה בהיפותלמוס או בהיפופיזה, כאשר ישנו חסר של לפחות שני צירים הורמונליים נוספים. (2) הטיפול בתרופה לגבי פסקת משנה (1) (א) עד (ה) ייעשה בהתאם לאישור ועדת ההיגוי לטיפול בהורמון גדילה של משרד הבריאות; (3) תחילת הטיפול בתרופה לגבי פסקת משנה (1)(ו) תיעשה על פי מרשם של רופא מומחה באנדוקרינולוגיה.

אתר המידע התרופתי של ארגון הרוקחות בישראל